W zeszłą niedzielę w Pogalewie Wielkim odbył się pierwszy Piknik Parafialny, którego jednym ze sponsorów była Firma Organika. Wydarzenie miało na celu zbiórkę funduszy na remont i potrzeby miejscowej kaplicy.

Przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy mogli wziąć udział w loterii z nagrodami, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchane zamki, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz wiele innych zabaw i gier. Dorośli mogli natomiast wziąć udział w licytacji ciekawych nagród. Organika przekazała na ten cel materac z pianki poliuretanowej, który wzbudził duże zainteresowanie wśród licytujących, z czego bardzo się cieszymy. Wspierając lokalne inicjatywy takie jak ten piknik czujemy, że w niewielkim stopniu angażujemy się w rozwój naszego najbliższego sąsiedztwa.

Wśród atrakcji znalazła się również wyjątkowa możliwość spędzenia czasu w towarzystwie alpak z Alpaka Rancho Prawików, co dostarczyło wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na gości czekały także pyszne swojskie wyroby i ciasta, które można było spróbować, dodając do pikniku wyjątkowego smaku.

Pogoda tego dnia była wyjątkowo piękna, co przyciągnęło sporo mieszkańców Pogalewa oraz okolicznych miejscowości. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a cel charytatywny, jakim była pomoc dla kaplicy, dodatkowo mobilizował do aktywnego udziału w wydarzeniu. Piknik parafialny zakończył się wielkim sukcesem, zarówno pod względem frekwencji, jak i zebranych funduszy.